Linkedin İçerik Oluşturucu Modu ile Tanışın!

Linkedin “İçerik oluşturucu modu” ile içerik üreticileri desteklemeye ve öne çıkartmaya devam ediyor. Bu yeni güncelleme ile profil unvan kısmında hangi konular hakkında içerik oluşturulduğuna dair hashtag sistemiyle bilgi verilecek. Bu özelliğe geçiş yapan hesaplarda “Bağlantı Kur” butonu, “Takip Et” butonuna dönüşecek. En öne çıkan özellik ise Linkedin canlı yayınları, artık canlı yayın esnasında profil kapak fotoğrafı alanında görülebilecek. Ayrıca içeriklerin daha görünür olması için orta alanda olan “Öne Çıkanlar” ile “Etkinlik” bölümleri profilin üst kısmına taşınacak.

Bu özellik ile Linkedin, bir nevi sıkı içerik üreticilerini öne çıkarmak istiyor. Hep dediğimiz gibi, içerik üretmek kıymetli bir iş çünkü. Özelliğin hangi hesaplara, hangi kriterlere göre geleceğine dair henüz bir bilgi bulunmuyor. Tek söylenen hesap bazlı olarak özelliğin sık içerik üretenlere açılmaya başlandığı.

Bu hafta benim hesabımda da aktif oldu ve kullanmaya başladım.

Peki hesabınızda İçerik Oluşturucu Modu’nu açarsanız ne olacak?

Haydi bakalım;

  • Linkedin içerik oluşturucuları daha çok desteklemek ve ön plana çıkarmak istiyor. Bu güncelleme ile içerikleriniz artık profilinizde daha üst sırada yer alacak.
  • Modu açtığınızda sizden 5 içerik alanı seçmenizi istiyor ve bunları etiket olarak ünvan kısmının altına ekliyor. Böylece takipçileriniz hangi alanlarda içerik ürettiğinizi görebiliyor.

Bu adımlar daha başlangıç tabii. Özellikle geliştirilmeye devam ediyor ki gidilmek istenen nokta ücretli içerikler ve abonelikler. Bakalım neler olacak:)

İçeriği Linkedin’de okumak ve bağlantılarınız ile paylaşmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli :)

Digital Brand Director: Digital Marketing I Social Media I Advertising in:gamzenurluoglu

Digital Brand Director: Digital Marketing I Social Media I Advertising in:gamzenurluoglu