Linkedin Local İstanbul ile Tanışın!

Linkedin Local İstanbul ile tanıştırmaya geldim sizi. Bu benim için heyecanlı bir tanıştırma çünkü Türkiye’deki ilk Linkedin Local topluluğunu kurduk ve ilk etkinliğini gerçekleştirdik.

5 Mart Cumartesi günü Türkiye’deki ilk Linkedin Local etkinliğine ev sahipliği yaptık ve kadınlar günü öncesi “İş Hayatında Kadın Olmak” temasıyla birbirinden değerli isimler bir araya geldi. Pandemi koşulları nedeniyle sayımız kısıtlıydı ama aslında daha yeni başlıyoruz🥳

Linkedin Local İstanbul olarak amacımız; tüm Türkiye Linkedin ekosistemini bir araya getirmek, içerikler üretmek, etkinlikler düzenlemek, hep birlikte değer yaratmak. Biliyoruz ki biz birlikte çok güçlüyüz ve birbirimize değer katıp birlikte öğreneceğimiz çok nokta var.

Her etkinliğe bir tema belirleyeceğiz ve bu tema çerçevesinde bir araya geleceğiz. Sıradaki etkinlik ne zaman diye soracak olursanız Linkedin Local İstanbul sayfasını takip ederek sıradaki fiziksel ve online ektinlik duyurularından haberdar olabilir; içerikleriniz ile sayfaya katkı sunabilirsiniz.

Gamze peki Linkedin Local İstanbul güzel ama bize başa dönüp bir Linkedin Local’i anlat derseniz; hemen sorularla bakalım:

Linkedin Local; Linkedin’in kendi adını kullanarak izin verdiği tek etkinlik serisidir. Normal şartlar altında Linkedin adı ve ticari kimliğiyle bir etkinlik düzenleyemez, kullanıcı adı alamaz, domain kullanamazsınız. Bunlar yasal olarak uygun değildir. Ancak Linkedin Local ticari markası ile belirlenen prosedürleri gerçekleştirerek topluluk kurabilir ve etkinlik gerçekleştirebilirsiniz.

LinkedIn Local etkinlikleri, dünyanın her yerinden üyelerin ev sahipliği yaptığı organik buluşmalardır. Bağlantı kurma, topluluk oluşturma, endüstri trendlerini tartışma ve LinkedIn’i kullanmak için en iyi uygulamaları paylaşma fırsatı sunma amacıyla düzenlenir.

Linkedin Local İstanbul; Türkiye’deki ilk Linkedin Local topluluğu ve etkinliğidir. Tüm Linkedin ekosistemini bir araya getirmek ve değer yaratmak adına kurulmuştur. Bu topluluk altında içerik üretmekten ve etkinlikleri yapacak olmaktan ve bu topluluğu sizlerle birlikte büyütecek olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Linkedin Local İstanbul sayfasını incelemek ve takip etmek için:

Linkedin Local’in bazı resmi kuralları olduğundan bahsetmiştik. Yerel etkinlikler olduğundan bir ülke adıyla oluşturamıyorsunuz. O nedenle şehir seçmelisiniz. Biz de ilk olarak İstanbul ile başladık. Sırada İzmir var :)

Linkedin Local İzmir sayfasını incelemek ve takip etmek için:

Elbette yapabilirsiniz. Linkedin Local tüm üyelerin kullanıma ve düzenlemesine açık bir topluluktur. Linkedin Local tarafındaki prosedürleri ve adımları tamamlayacak planlamaya geçebilirsiniz.

*LinkedIn Local™, LinkedIn’in ticari markasıdır ve lisans altında kullanılır. Ancak bu etkinlikler LinkedIn tarafından desteklenmez veya yönetilmez. Tamamen ülkelerdeki yerel toplulukların sorumluğundadır.

--

--

Digital Brand Director: Digital Marketing I Social Media I Advertising in:gamzenurluoglu

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Gamze Nurluoğlu

Digital Brand Director: Digital Marketing I Social Media I Advertising in:gamzenurluoglu