Tatil Sonrası Linkedin’e Yeniden Adapte Olmak İçin 5 Tüyo

Tatil sonrası Linkedin’e yeniden adapte olmak için 5 tüyo ile geldim!

Pazartesi ile işe dönüş başladı. Peki ya Linkedin?
Tatil boyunca Linkedin’e daha az zaman ayırmış olabilirsiniz. Bu da hem bildirimlerinizin birikmesine neden olmuş olabilir hem de algoritmanın sizi biraz geriye atmasına. Ama en garip his her zaman içerik paylaşırken gelir; 2 haftadır bir şey paylaşmadım. Şimdi ne yazsam ki?

Bugün yoğun bir gün kabul ediyorum ama sadece 10 dakikanız yeter.
5 basit tüyo şöyle;

1) Profil bilgilerinizi güncelleyin. Hatırlatın bir şey değişmese bile ayda 1 kez güncelliyorduk. Bir bilgiyi silin ve yeniden yazın. Algoritmaya ben buradayım deyin:)

2) Önce birikmiş mesajları ve cevapsız kalmış yorumları cevaplayın. Bu algoritmaya yeniden iletişime hazırım mesajı olsun.

3) Hemen içerik paylaşma telaşına girmeden önce akışta zaman geçirin. Farklı gönderileri okuyun, yorum ve beğeni ile etkileşim geçin. Bu şu yüzden önemli algoritma sizin platformda yeniden zaman geçirmeye başladığınızı algılasın.

4) İçerik paylaşımında rutininize ve konularınıza hiç ara vermemiş gibi devam edin. Verilen ara sizi tereddüte düşürmesin. Akış hep devam etti çünkü. 2 hafta ile içerik akışı değişmez, kimse aslında sizi ve içerik tarzınızı unutmaz. Siz tatilde durma hakkınızı kullandınız ve şimdi devam ediyorsunuz✨

5) Erişim ve etkileşim düşük gelecektir. Moral bozmayın ve sayılara takılmayın. Bir hafta içerisinde algoritma kendini toparlayacak ve sizin eski profil gücünüz yeniden oluşacaktır.

Şunu da eklemem lazım ki bu dönem genel olarak erişim ve etkileşimler düşük. Bunun 2 sebebi var; hem algoritma değişikliği hem de her yıl olduğu gibi yaz dönemi düşüşü. O nedenle siz sayılara takılmayın ve üretmeye devam edin.

Not: Tüyoları uygulayıp tamamlayınca Linkedin gönderisine yorumlarınızı bekliyorum💬 Yorum yapma için tıklayabilirsiniz.

Sorularınız olursa da ben hep buradayım biliyorsunuz✨
Hepinize keyifli bir hafta dilerim💜

--

--

Digital Brand: Digital Marketing I Social Media I Advertising I Linkedin: gamzenurluoglu

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Gamze Nurluoğlu

Digital Brand: Digital Marketing I Social Media I Advertising I Linkedin: gamzenurluoglu